مراحل خرید زمین

  • در اولین گام با یک مشاور خوب صحبت کنید.
  • بودجه مدنظر را تعیین کنید.
  • منطقه ای که می خواهید در آن زمینی خریداری کنید را انتخاب کنید و راجب آن منطقه تحقیق کنید.
  • هدف خود را از خرید مشخص نمایید.
  • استعلامات لازم برای خرید زمین
  • دسترسی به امکانات اولیه 
  • بررسی مدارک زمین مدنظر

انتخاب یک راهنمای خوب برای خرید زمین

یکی  از نکات مهم در خرید زمین انتخاب یک راهنمای خوب برای خرید و سرمایه گذاری  در آن است یعنی تجربه ی خرید آسان با قیمت مناسب و سهولت خرید و سرمایه  گذاری سودآور که اینها تنها از مشاورانی بر می آید که در این کار تجربه  زیادی داشته باشند و قادر باشند شما را به خوبی راهنمایی کنند و اطلاعات  کافی را در اختیارتان قرار دهند.

برای رفع نگرانی شما و خرید مطمئن  ما به شما مشاوران ایملک را پیشنهاد می دهیم این افراد با تجربه ای که در  حوزه خرید و فروش ملک دارند میتوانند بهترین راهنما و مشاور برای شما در  امر خرید و فروش و سرمایه گذاری در ملک باشند.

ویژگی های یک زمین خوب را بشناسید!

امروزه  مناطق زیادی برای خرید زمین وجود دارند که بسیاری از آنها با اینکه ویژگی  های خوبی دارند ولی اصلا مناسب خرید و یا سرمایه گذاری نیستند اگر نکات  خرید زمین را بدانید این مرحله را به خوبی می گذرانید.

مناطقی که در  شمال کشور اند بسیار شلوغ و قیمت زمین در این مناطق بسیار بالا است افراد  با خرید زمین در این مناطق به زودی پشیمان می شوند و از کسانی که در این  مناطق زمینی خریداری کرده اند بپرسید متوجه این موضوع می شوید همچنین رفت و  آمد به این مناطق شمالی بسیار سخت است زیرا در زمستان ها به دلیل بارش و  بهمن ممکن است امکان سفر از طریق جاده چالوس نباشد و یا به دلیل ترافیک  زیاد سفر دشوار و سخت باشد.

امروزه در مناطق اطراف تهران رشد خرید و  فروش زمین بالا رفته و این به خاطر سهولت رفت و آمد به این مناطق، قیمت  مناسب زمین، آب و هوای خوب است و اینها ویژگی های یک منطقه خوب برای خرید  زمین است.

همیشه مناطق اطراف کلانشهرها انتخاب خوبی برای خرید اند  زیرا آب و هوا بسیار عالی و سرسبزی این مناطق بسیار چشمگیر اند شما نیز با  خرید در این مناطق اصلا پشیمان نمی شوید مثل خرید زمین در کردان که بسیار پر تقتضا است.

مدارک لازم برای خرید زمین

از  نکات خرید زمین این هست که در هنگام خرید باید توجه ویژه ای به مدارک آن  داشته باشید زیرا پس از عقد قرارداد دیگر کاری از دستتان بر نمی آید پس  کاملا به این قضیه توجه کنید.

وجود سند خیال افراد را از نظر امنیت  مالکیت راحت می کند اما باید استعلام بگیرید و از وجود سند و صحت آن آگاه  شوید زیرا اگر عقد قرارداد انجام شود و امضای شما رو برگه برود و سندی در  کار نباشد دیگر نمی توانید قرارداد را فسخ کنید مگر طبق شرایطی.

اگر  هر شک و شبهه ای در وجود سند و یا مواردی از این قبیل داشتید اصلا پای عقد  قرارداد نروید و سعی کنید تمامی موارد به صورت شفاف باشد تا در آینده دچار  دردسر نشوید.

تحقیق کنید و ببینید با فردی که ممنوع المعامله است  هیچ معامله ای نکنید مثل فرد ورشکسته که این افراد از نظر قانون حق معامله  ندارند پس با این افراد معامله نکنید.

نکات مهم در خرید زمین قولنامه ای

زمین  های بدون سند به صورت قولنامه ای خریداری می شوند و اگر می خواهید بدانید  که زمین سند دارد و یا خیر باید از شهرداری استعلام بگیرید تا نسبت به وجود  سند یا قولنامه آگاه شوید.

وقتی افراد متوجه می شوند که ملک سند  ندارد به قولنامه اکتفا می کنند به این صورت که در برگه ای موارد مورد نیاز  را می نویسند و سپس زیر آن را به همراه 2 شاهد امضا می کنند که اینگونه  معاملات اصلا قانونی و معتبر نیست.

اما در حال حاضر اینگونه خرید ها  روند صعودی دارد و به دلیل بالا رفتن قیمت ها افراد ناچار به خرید زمین  قولنامه ای هستند بنابراین نیاز است قبل از خرید نکات آن را بدانید.

اما  در شرایطی می شود ملک و زمین را بدون سند خریداری کرد زیرا در برخی موارد  آنقدر زمین با خواسته های افراد برابری می کند که دل کندن از آن سخت است  برای این معامله حتما به مشاور املاک های معتبر بروید که مجوز دارند و توجه  فرمایید که طرفین معامله عاقل و بالغ باشند.

به کد رهگیری زمین  توجه کنید تا زمین مورد نظر به کسی فروخته نشده باشد همچنین این نکته نیز  حائز اهمیت است که زمین و ملک مورد نظر مشاع نباشد.

زمین با ویژگی های آن مطابقت داشته باشد

وقتی  به زمین مدنظر خود دست پیدا می کنید با ویژگی های آن رو به رو می شوید در  ابتدا به شما تمام ویژگی های آن زمین و ملک را می گویند اما برای صحت این  حرف ها حتما به زمین موردنظر سر زده و مطمئن شوید که ویژگی هایی که لحاظ  شده در زمین وجود داشته باشد.

وجود آب برای آبیاری در اکثر زمین ها  باید وجود داشته باشد و این از ویژگی های یک زمین خوب است اگر به دنبال  زمین کشاورزی هستید خاک خوب از ویژگی های زمین مورد نظر شماست پس حتما خاک  زمین را لمس کنید و در صورت نیاز با یک فرد با تجربه به زمین مورد نظر  بروید تا تمامی اینها را برای شما شفاف شود.

گاهی برای اینکه بگویند  زمین در موقعیت بسیار خوبی است آن را در یک محل دیگر معرفی می کنند که با  اصل آن تفاوت بسیاری دارد شما نباید گول این چیزها را بخورید و خودتان به  صورت حضوری این مسائل را بسنجید.

گاهی عیب و ایرادی در زمین وجود  دارد اینها حتما باید در سند درج شود زیرا اینها از مواردی است که قبل از  عقد قرارداد باید انجام شود تا خریدار دچار زیان نشود.

حتما قبل از خرید زمین قیمت را تعیین کنید برای مثال متوجه می شوید که قیمت زمین در سهیلیه کرج فلان قیمت است در هنگام خرید نیز باید همین قیمت پرداخت شود.