این اشتباهات ممکن است، حراج کردن مبلمانتان باشد، چون که فکر میکنید جایی  برایشان ندارید، و یا خرید پنجره ای که اندازه اش اشتباه است و یا شروع به  رنگ کردن کنید و سپس بفهمید که فضا بیش از حد تاریک شده است. در بخش دنیای  مد نمناک برای کمک به حفظ روند طراحی داخلی شما، 7 مورد برتر که باید هنگام طراحی اتاق در نظر بگیرید را برای شما آورده ایم.

تعیین هدف اتاق:

این  باید همیشه اولین قدم شما در طراحی اتاق باشد. برخی از فضا ها ساده تر  هستند، مانند اتاق غذاخوری که برای غذا خوردن، اتاق خواب ها برای خوابیدن و  دفاتر خانگی برای کار کردن استفاده می شود.

با این حال، بسیاری از  فضاهای خالی و خشک نیستند. یک اتاق برای استراحت باید بسیار متفاوت از یک  فضا برای مطالعه باشد، و حتی ممکن است شبیه چیزی باشد که برای سرگرمی رسمی  مورد استفاده قرار نمی گیرد.

به طور کلی، شما باید دکوراسیون، طرح ،  رنگ، لوازم منزل، چیدمان و احساس کلی اتاق را در مورد آنچه که مورد استفاده  قرار خواهد گرفت، طراحی کنید. به عنوان مثال، تعداد زیادی از مردم در خانه  های خود اتاق های زیادی دارند، اما این به این معنا نیست که آن ها هدفی  مشابه دارند.

برخی از مردم شب های زیادی را برای بازی کردن، میزبانی  صرف می کنند، بنابراین برای آن ها مهم است که کنسول های بازی ویدیویی،  میزها و صندلی ها و قفسه نگهداری سی دی ها و بازی های تخته ای در اتاق  نشیمن داشته باشند.

دیگران از داشتن یک گروه برای تماشای فیلم یا  فوتبال لذت می برند، بنابراین آن ها یک تلویزیون خوب، صندلی ارگونومیک را  ترجیح می دهند. از خودتان سوالاتی اساسی در مورد آنچه که می خواهید و نیاز  دارید بپرسید.

بر روی اولویت ها و شرایط فعلی خود تمرکز کنید، و سپس  برای طراحی محیط یک اتاق آماده باشید. آشپزخانه باید اسباب و اثاثیه مورد  نیاز برای آماده سازی غذا را داشته باشد، و یک اتاق خواب باید حول یک تخت  راحت متمرکز شود.

تحقیاقات کافی را انجام دهید و متناسب با آن بودجه را در نظر بگیرید:

قبل از اینکه طراحی اتاقتان را شروع کنید لازم است که حداقل به یک ایده کلی فکر کنید.این یعنی پرسیدن چند سوال بیشتر از خودتان.

  • به طور مثال:می خواهید بیشتر فضاها را تغییر دهید؟
  • آیا شما مبلمانی که قبلاً داشته اید را نگه می دارید و یک سری را تعویض می کنید؟
  • خانه شما چه سبکی دارد؟ یا چه سبکی را دوست دارید؟ سنتی، مدرن، و یا تلفیقی از این نوع و یا سبک دیگری را دوست دارید؟
  • چه چیزی شما را قادر خواهد ساخت که پروژه را به رضایت خود کامل کنید؟

این  به شما در فهمیدن سبک طراحی که واقعاً دوست دارید و یا حالتی که می  خواهید، کمک می کند. جمع آوری چیپ های رنگ، پارچه و نمونه های کفپوش و هر  چیزی که احساس می کنید مربوط به آن است را یادداشت کنید.

در ابتدای  کار باید بودجه خود را مشخص کنید و این مهمترین قسمت کار است. آیا می  خواهید با انداختن بالش و پتو در یک اتاق، کار کنید یا می خواهید مهمانان  خود را با هنر دیواری مجلل میخکوب کنید؟ راهی پیدا کنید تا دقیقاً چیزی را  که می خواهید بدون تمام کردن حساب بانکیتان پیدا کنید.

قبل از خرید هر چیز به ابعاد اتاق توجه کنید:

هر  اتاق ابعاد منحصر به فرد خود را دارد که شما باید به اندازه آن کار کنید.  به اندازه فضا، سبک داخلی و خارجی خانه تان و منطقه ای که در آن زندگی می  کنید، فکر کنید. با نقشه برداری از چیدمان اتاق خود روی کاغذ گراف شروع  کنید.

شما هم می توانید طراح داخلی خود را داشته باشید و یا خودتان  آن کار را انجام دهید، اگر بدانید چطور آن را به مقیاس تبدیل کنید. سپس بخش  هایی از نوار را روی زمین قرار دهید جایی که می خواهید آیتم های خاصی را  در نظر بگیرید و یا بر روی قطعات خاصی که در ذهن دارید استفاده کنید.

یک فضای آزاد به جای بگذارید:

همانطور  که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، فضا باید بخشی از معادله چیدمان اتاق  شما باشد. فضای آزاد باعث می شود که یک اتاق بزرگتر به نظر برسد و این اتاق  را برای هر گونه تغییر در آینده آماده نگاه می دارد و جای تغییر دکوراسیون  وجود خواهد داشت.

فکر نکنید که باید حتما اتاق را با لوازم پر کنید.  داشتن یک اتاق پر می تواند به بی قراری منجر شود، در حالی که فضای کافی  باعث می شود که شما احساس آرامش بیشتری کنید.

اتاق شما حتی بدون  اسباب و اثاثیه زیاد و یا تزئینات بسیار زیادف خوب به نظر خواهد رسید. از  گذاشتن اثاثیه خود در مقابل دیوار اجتناب کنید، چون باعث می شود اتاق شما  کوچک تر به نظر برسد.

اثاثیه های بسیار بزرگ را نخرید:

اثاثیه  بزرگ نیز فاکتورهایی در چیدمان یک اتاق هستند. برخی قطعات اثاثیه بزرگ  لوکس هستند، اما برخی دیگر به راحتی اتاق را پر می کنند. در عین حال، یک  قطعه انتخاب شده که خارج از مقیاس است - چه ثاثیه اتاق ناهار خوری و چه یک  نقاشی - می تواند واقعاً برای فضا نامناسب باشد. تمام کاری که شما باید  انجام دهید اندازه گیری، برنامه ریزی و اندازه گیری مجدد است. اثاثیه ای را  پیدا کنید که متناسب با یک قطعه پازل در فضا باشد.

انتخاب رنگ از روی طرح:

انتخاب  یک الگوی رنگ به شما این امکان را می دهد که یک اتاقی را ایجاد کنید که یک  حس واحد داشته باشد، منسجم و یکپارچه به نظر برسد. همچنین شما را در مسیر  نگه می دارد تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود، بنابراین با یک  تکه ای که مناسب نیست و همخوانی ندارد شروع نکنید.

می توانید طرح ها  را به گونه ایی انتخاب کنید بایکدیگر کمی هماهنگی داشته باشند و احساس  یکپارچگی به شما دست دهد و آنطور که بخش دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند از  محدود کردن کل خانه در حین تزیین آن خودداری نمایید و اجازه دهید که هر یک  از اتاق ها یک سبک واحدی داشته باشند 

اتاق های دیگرتان را به خاطر بیاورید:

راحت  بودن با فرآیند طراحی یک اتاق ساده است، اما شما نقاشی نمی کنید و یا آن  را در حبابی تزئین نمی کنید. تمام فضاها در منزل شما به هم متصل می شوند،  بنابراین باید یک دید ثابت ایجاد کنید. برای مثال یک رنگ بژ را به رنگ قرمز  اضافه کنید.

درست است، همه چیز نباید به طور کامل هماهنگ باشد.  الگوی رنگ یک سان در هر اتاق کسل کننده خواهد بود. با این حال، باید یک نوع  ریتم و جریان بین اتاق ها وجود داشته باشد. در زمینه بقیه خانه خود کار  کنید و برای داشتن اتحاد تلاش کنید. در مورد تعادل قدیمی و جدید، نرینه و  مادینه، روشن و تاریک، یا نرم و تیز فکر کنید.

در خانه خود قدم بزنید تا مشخص کنید که آیا احساس می کنید این مناطق به هم تعلق دارند یا خیر.